می خواستم بدونم خوردن ماست و چای و قرص بروفن در دوران پریود مضر است یا خیر؟

مصرف هر ماده غذایی که به اندازه باشد مشلی ایجاد نمی کند .مصرف 3-2 لیوان ماست در روز و حدود 15 استکان کوچک چای کم رنگ در دوران پریود ضرری ندارد اما در مصرف بروفن باید احتیاط کنید و بدون تجویز پزشک آن را مصرف نکنید.
یافته های یک تحقیق علمی نشان می دهد که مصرف بیش از اندازه داروی مسکن ایبوپروفن در بلند مدت خطر حمله قلبی را تا دو برابر افزایش می دهد. بر پایه نتایج این تحقیق ایبوپروفن که از پرمصرف ترین داروهای ضد درد در جهان است، خطری برای افرادی که به صورت موردی از آن استفاده می کنند، ندارد. همچنین اعلام شد که با

توجه به فواید این دارو که فروش آن آزاد است، همچنان افراد زیادی با استفاده از آن سعی در کاستن از سردرد، کمردرد و یا ناراحتی های ناشی از التهاب دارند. این تحقیق نشان داد که مصرف زیاد و طولانی مدت داروی دیکلوفناک که برخلاف ایبوپروفن فروش آن در انگلیس تنها با تجویز پزشک انجام می شود، نیز تاثیر مشابهی در افزایش

حملات قلبی دارد. تحقیق مذکور توسط دانشمندان دانشگاه های آکسفورد و رم، روی 140هزار بیمار مصرف کننده داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی، طی 138جلسه آزمایش انجام گرفته است.
همینطور محققان می گویند: داروی ضد درد ایبوپروفن که بدون نسخه و با نام‌های تجاری مانند ادویل و موترین در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد، باید بر اساس میزان تعیین‌شده بوسیله پزشک یا دستورات بروشور آن مصرف شود.

اگر داروهای دیگری هم مصرف می‌کنید، مطمئن شوید که ماده فعال مشابهی در آنها وجود نداشته باشد، و گرنه ممکن است به طور اتفاقی دچار "دریافت بیش از حد مجاز دارو "(OVER DOSE) شوید.

هنگامی که بیش از حد مجاز ایبوپروفن مصرف کنید، ممکن است این نشانه‌ها در شما بروز کند. در این صورت باید به پزشک مراجعه کنید:

تاری دید

زنگ‌ زدن گوش‌ها

درد معده، اسهال، چنگه‌های شکمی، استفراغ، سوزش سر دل یا تهوع

کاهش میزان ادرار

عرق کردن شدید یا دانه‌های پوستی

سردرد، تشنج یا ضعف

سرگیجه یا اختلال در حفظ تعادل

اشکال در صحبت‌کردن یا اغتشاش شعور

دلقکدلقکدلقکدلقکدلقکدلقکدلقکدلقکدلقکدلقکدلقکدلقکدلقکدلقکدلقکدلقک

/ 0 نظر / 34 بازدید